Meilės anatomija

Posted by KitokiaFeja on 14 Rgp 2009

Manau jog meilė - tai įvairių cheminių reakcijų smegenyse derinys.
Kiekvienas jausmas - cheminė reakcija. Kiekviena mintis - vienokios ar kitokios reakcijos iššaukta elektros iškrova smegenyse. Kai cheminės reakcijos veikia audros principu, jaučiame stiprius jausmus. Pas skirtingus žmones tos reakcijos skirtingos, dėl to skiriasi meiles suvokimas. Mylim tuos, kurie sugeba “spausti tinkamus mygtukus”, t.y. sukelti reikiamas reakcijas.
Meilės iš pirmo žvilgsnio nėra. Yra tik susižavėjimas, galbūt net stiprus susižavėjimas, kuris vėliau perauga į meilę. Meilė - tai ne šiaip fizinis potraukis, meilė grįžta mintimis apie kitą žmogų. Jei galvoje vis skatinsim neigiamas mintis - jų daugės, su laiku pradėsim jausti žmogui antipatiją at net neapykantą. Neapykanta skatina neapykantą. Teigiamos mintys apie partnerį - sėkmingų santykių nepastebima šerdis.
Kai poroje pradedama ieškot priekabių, sakyčiau, tai pirmas ženklas, jog keliaujama link išsiskyrimo. Jei smulkmenos poroje kelia problemas - problema ne sulkmenose. Kažkur giliau. Kabinėjimasis tik išorinis neigiamų minčių apie žmogų pasireiškimas.
Teigiamai galvodami, galvojam apie tai, kas kitame žmoguje patinka, ar analzuojam/išgyvenam dar kartą atsiminimus, kurie mum mieli. Tam, kad gautusi efektyvus teigiamų minčių skatinimas, reikalinga, jog žmonių poreikiai bent daugmaž atitiktų.. jei vienas sadistas, tai kitas mazochistas, jei vienas nori be kovos vadovaut, tai kitam turi būt poreikis be kovos pasiduot it t.t. Jei šie neatitikimai per nelyg dideli, poros iširimas tik laiko klausimas. Kai poreikiai patenkinami, atsiranda prieraišumas, kuris leidžia atleisti tai, ko kitam gal būt nenorėtume atleisti. O į visą tai pridejus fizinio potraukio gauname tai, ką vadina žmonės meile.
Meile - tai sudėtingas, bet iš kitos pusės paprastas mechanizmas… Tai laužas, į kurį reikia neužmiršt įdėti malkų.. O kuo kurensi, tokį kvapą ir turėsi :)

Meilę pradedanti mėsinėti.. Fėja..

..bus  daugiau..

Kopijuoti viešai paskelbtą tekstinę, vaizdinę, garsinę ir kitokio pobūdžio medžiagą pateiktą šiame tinklapyje galima tik pridedant nuorodą į tinklapį (blogą).

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Comments

19 Responses to “Meilės anatomija”

 1. zaliamintis on Rugpjūtis 14th, 2009 10:01

  Įdomios ir protingos tavo mintys. Sutinku, kai pamąstai (ar pamėsinėji :D)daugiau tą meilę, ji tampa gan paprasta ir aiški. Bet yra smagiau (ech, na nežinau kaip išsireikšti su tuo “smagiau” kitaip..),kai meilę paliekam kaip kažką paslaptingo ir nesuprantamo. Juk dabar visas gyvenimas aiškus ir nuobodus, o va meilė tarsi tai pakeičia, kai ją laikom paslaptinga. Na nežinau ar kažkas, kažką supras :D. +1 Va taip.

 2. KitokiaFeja on Rugpjūtis 14th, 2009 10:30

  Lauzo liepsna yra ir paslaptinga ir maloni, nors zinom is ko ji susideda, ir paprastai zinom kaip su ja elgtis, pvz kad nemesti daiktu kurie degdami smirda, nekisti rankos i lauza - nes nudegsi, imesti malku, nes kitaip nebus ugnies. Kodel negali sitaip buti su jausmais? Kodel negalim santykiuose nesirieti del smulkmenu, nes jos bereiksmes, ir megautis meile kaip lauzo siluma, o nebandyti ja formuoti, tarsi kisant rankas i ta lauza, stebinti, pamaloninti, rupintis mylimu zmogum, nes ir jausmu lauziukui reikia malku..?

 3. vetytaametyta on Rugpjūtis 14th, 2009 10:47

  +1 :-) “Meilės iš pirmo žvilgsnio nėra. Yra tik susižavėjimas, galbūt net stiprus susižavėjimas, kuris vėliau perauga į meilę”. Gali ir neperaugti, o virsti nusivylimu. Turbut 90-yje atveju taip ir nutinka. Nes tai labai trapu: viena kita nelaiku arba netaktiškai pasakyta replika, ne toks, kokio tikėtasi, poelgis, ir akių blizgėjimas blanksta, širdies daužymasis rimsta.. :-)

 4. vetytaametyta on Rugpjūtis 14th, 2009 10:49

  p.s. Tas tavo komentaras turetu buti tekste :-) dedu ir jam pliusa

 5. KitokiaFeja on Rugpjūtis 14th, 2009 10:58

  As labai naivi (vis dar) ir tikiuos, kad tas kas perskaito teksta, skaito ir komentarus :D Nusivylima dazniausiai sukuriam patys.. nes musu jausmai yra musu paciu, o ne kazko ir aplinkos kurinys.

 6. Skram on Rugpjūtis 14th, 2009 12:58

  Smagu skaitineti apie meile, juk tai nesibaigianti tema …. liux taip ir toliau ;)

 7. tadaskornelis on Rugpjūtis 14th, 2009 13:14

  Man patiko - pirmą kartą radau, kad viskas aiškiai ir paprastai išdėstyta. :)
  Meilė tikriausiai atsiranda iš tavęs pačio, iš tavo pačio vidinių smegenų signalų.(?)
  Šiaip aišku taip gliaudėt ir mėsinėt gal ir nereik, bet aš pilnai sutinku su tokia nuomone.

 8. vetytaametyta on Rugpjūtis 14th, 2009 13:31

  Apie nusivylima: karta mam mama dave patarima - maziau tiketis is kitu ir laukti, kad jie darytu kazka, ko noriu as. Is tiesu, taip lengviau gyventi :-)

 9. Ryszard Rudy on Rugpjūtis 14th, 2009 17:09

  Tobulas palyginimas. +1

 10. KitokiaFeja on Rugpjūtis 14th, 2009 17:18

  Skam-> kadanors bus ir daugiau “Meile pagal Feja” :) Malonu, jog patiko.

  tadasKornelis-> Butent, meile sukuriame mes patys savyje, reaguodami ir dirgiklius, kurie vadinasi “mum (ne)patinkantys veiksmai, zodziai, gestai, garsai”. Reikia kartais pasikapstyti mum svarbiuose dalykuose, kad zinotume kaip tai saugoti ir tobulinti.. tad ir pamesinejimas, manau, nera blogai.

  vetytaametyta-> apskritai manau, kad nereikia is mylimo zmogaus ko nors tiketis, reikia tiesiog dziaugtis. Beabejo cia tobulas variantas, realybeje mes visgi tik zmones.

  Ryzas-> pagaliau nuoroda ismokai prisideti :P Dziugu, kad mano grafomanija su filosofiniu peiliu dengtu psichologija ir tau patiko :)

 11. Ryszard Rudy on Rugpjūtis 14th, 2009 18:50

  Nea, aš suprantu, kad viskas turi savo pasiaiškinima net ir mokslinį. Bet va kas sėja ugnies - tai tobulas palyginimas. Jus labai gražiai pataikėt. Aš net pridurčiau - moki pažadinti liepsna, mokėk ja palaikyti. Mėgstu laužus, bet dar matyt nepasiekiau tokio lygio, kad su titnagu jį kurenti.

  Firefoxas laukus išsaugojo, tingiu pildyt. O kam įdomu apie mane - tas suras to ko jam reikia žinoti, nieko neslepiu.

 12. Ryszard Rudy on Rugpjūtis 14th, 2009 18:58

  A jo, ir pritariu jusų nuomonei apie tai, kad reikia džiaugtis. Manau, reikia džiauktis visada tuo, ką turi, nes gal kitam nepasisekė ir jis to ne turi.
  Bet man įdomu jusų nuomonė:
  “apskritai manau, kad nereikia is mylimo zmogaus ko nors tiketis,”
  O kuo tai skiriasi, nuo tiejimosi, kad jis pasikeis ir bus daugiau kaip jus to norite?

 13. Okt on Rugpjūtis 15th, 2009 00:03

  Yra meilė iš pirmo žvilgsnio. Teiginys be argumentų tuščias, bet kadangi absoliučiai viskam būtų galima rasti kontrargumentą, drąsiai sakau, jog savuoju neabejoju.

 14. KitokiaFeja on Rugpjūtis 15th, 2009 02:40

  Siandien perskaiciau gero draugo skype uzrase “vaikas ne zmogus, o zmogaus galimybe”. Taip manau ir pirminis jausmas yra meiles galimybe, o ne pati meile.

  Mielai isklausysiu kitokia nuomone ir kontraargumentus savajai. Taip vyksta spartus tobulejimas ;) .. ka gali zinoti, gal cia perskaitysiu minti, kuria siaip surasti prireiktu perskaityti keliolika knygu..

 15. Ryszard Rudy on Rugpjūtis 15th, 2009 18:40

  Nea, na turiu kontranuomones. Bet man tavo nuomonė nesueina su tekstu iš skype istorijos:
  2009.07.27 16:00:45
  ir
  2009.07.27 16:01:09

 16. KitokiaFeja on Rugpjūtis 15th, 2009 19:43

  Paziurejau. Viskas sueina. Tik tu tradiciskai kuri teiginius, nesigilindamas, kad turi per mazai deliones detaliu bendram vaizdui susidaryti. Nors, tiesa pasakius, tos deliones detales nera tavo reikalas.

 17. Ryszard Rudy on Rugpjūtis 15th, 2009 19:49

  Kam aiškintis ta dalyka, jei to dalyko nereikia?
  Kiek supratau, gavau to ko nenorejau.

 18. Ryszard Rudy on Rugpjūtis 15th, 2009 21:29

  Štai gera mintis:
  “Jei eini į darba ir neturi tos šypsenos ant savo veido - reiškia darai ne tą.”

 19. Meri on Spalis 2nd, 2011 09:59

  Pajaučiau štai ką: IŠSISKLEIDĘS sieloje pats šilčiausias, tauriausias jausmas yra “pagrindas-pamatas” dviejų žmonių meilei “augti-būti”. Jei JI puoselėjama, vystoma, tausojama ir t.t., tai tuomet TA būsena, TAS mumyse “atsiradęs” jausmas-būsena-savijauta neišnyksta. MEILĖ yra mintys, žodžiai, poelgiai, veiksmai VIENO KITAM (t.y. tarsi malkos laužui”, o ne esantis sieloje jausmas. Jei norim, kad tas jausmas-”laužas” visad mumyse “gyventų” reikia išmokti JĮ tinkamai “kūrenti”.

Leave a Reply